Moc i odziaływanie kolorów w naszym codziennym życiu.

Chromoterapia czyli leczenie przy pomocy użycia kolorów jest znane już na całym świecie, a zwłaszcza w medycynie Chińskiej.

Za to w starożytnym Egipcie stosowano również terapię kolorami w postaci wahadeł.
Energetyczne właściwości danego koloru mają wpływ na nasze zdrowie, mogą wspomagać układ pokarmowy, leczyć migrenę, chore serce depresję.

To jakimi barwami się otaczamy świadczy o naszym stanie zdrowia, odzwierciedla nasz nastrój emocje kondycję psychiczną, a czasem daje nam sygnał o schorzeniu, o którym nie mamy pojęcia.

Zielonemu przypisuje się właściwości uspokajające, A czerwony pobudza. Już ponad 200 lat temu Wybitny niemiecki Poeta Johann Wolfgang von Goethe Napisał dzieło „Teoria kolorów”.

Goethe upierał się, że barwy wpływają na naszą psychikę w określony sposób. Wystarczy spojrzeć przez żółte  szkło na szare miasto w pochmurny dzień i od razu poprawia nam się humor. Żółta barwa uspakaja i podnosi na duchu. W swoim dziele przekonuje do uniwersalnych reakcji każdego człowieka.
Sam utwór był bardzo krytykowany dawniej, ponieważ nie zgadzał się również z teorią Newtona. Od tej pory ludzie zaczeli zastanawiać się czym jest dla nich kolor i to w pewnym sensie ugruntowało nasze postrzeganie barw.

Z fizycznego punktu widzenia Barwa to energia, Która jest postrzegana przez nasz wzrok dzięki komórkom światłoczułym siatkówki oka. Niuton udowodnił nam po rozszczepieniu barwy światła, że składa się ona z siedmiu kolorów.

Zaś z biologicznego punktu widzenia mózg odnotowuje kolor, który widzimy i przetwarza go w formie sygnału tzw. neuroprzekaźnika do odpowiednich gruczołów dokrewnych. Co wywołuje reakcję hormonalną, a hormony są odpowiednie za działanie naszych narządów. Zatem tak jak widzisz od naszego mózgu zależy jak zostanie zinterpretowane kolor i jak wpłynie na nasze zdrowie.
Wiele badań udowodniło już, że otaczanie się odpowiednią barwą, we wnętrzu, czy to będą meble, pościel w sypialni czy obraz na ścianie albo po prostu nasze ubranie może mieć efekt leczniczy lub po prostu źle wpływać.

Możemy danej barwy mieć w nadmiarze lub mieć jej niedobór. Terapia kolorem polega na tym, iż każdy kolor wysyła inną długość fali.
Zatem kolory oddziałują na nas nie tylko przez nasz wzrok ale przez skórę a nawet przez jedzenie. Na depresję poleca się żółty, różowy i pomarańczowy, Który to doda nam dodatkowej energii i zlikwiduje zmęczenie.
Zieleń natomiast ukoi nasze nerwy, problemy i zmartwienia. Zieleń która kojarzy nam się z naturą to przede wszystkim spokój i równowagę oraz harmonię. Niebieski to przestrzeń, spokoj i świeżość. Ten kolor relaksuje odpręża ułatwia zasypianie Oraz poprawia koncentrację. Fioletowy to również spokój i przyda się na mocne stany stresowe, pomoże w bezsenności.
W naszej sypialni warto zastosować barwy fioletu i niebieskiego przełamane szarością, które wpływają bardzo dobrze na sen i ukojenie po całym dniu.
Ja mam takie barwy w mojej sypialni i czuję się bardzo dobrze. Fiolet dodatkowo reguluje przemianę materii i układ hormonalny.
Czerwony to bardzo ważny kolor. Ten kolor ożywia wzmacnia i rozpala. Daje energii do zdobywania celów. Idealny kolor dla ludzi przemęczonych.
Warto wspomnieć o kolorze szarym, który daje nam odgrodzenie od świata zewnętrznego.
Ten kolor również wycisza i odpręża. Brązowy to wiedza i stabilność. Z reguły noszą go ludzie bardzo zrównoważeni.

Czarny to pewność siebie i tajemniczość. Również kolor ochronny i nie bez powodu osoby które zajmują się magią właśnie używają tego koloru. ☁️☁️Biały kolor również ochrania i odbija negatywne energie. Ponadto dodaje optymizmu i poprawia samopoczucie. Idealny kolor dla ludzi uduchowionych. 

Ostatnio wpadła mi w ręce książka „Energia kolorów” i w tej książce możesz dowiedzieć się jak usunąć różne blokady w naszym życiu patrząc na kolor w dwojaki sposób. Każdy kolor ma swoją dobrą i złą stronę tak jak dwie strony karty tarota i w tej książce
np. ja zdałam sobie sprawę z tego dlaczego ja nie lubię czerwieni. A więc otwieram stronę „Rubinowa czerwień” i właściwości czerwieni to zdrowe emocje i związki. A ciemna strona to nadwrażliwość nierównowaga emocjonalna i brak poczucia przynależności. Czyli jeśli nie lubię tego koloru to znaczy że powinnam spojrzeć w tej książce na ciemną stronę jego i rzeczywiście jestem człowiekiem nadwrażliwym tak jak mówiłam promieniuje ultrafioletem, jestem często wykorzystywana przez inne osoby i muszę w jakiś sposób się chronić przed tym. Wyczytałam w tej książce, że ciemna strona czerwieni ma mi przypominać o tym, że muszę nauczyć się oceniać skalę odczuwanych emocji i wprowadzać zmiany, dzięki którym będę odzyskiwać równowagę.
Autor tej książki proponuję wizualizacje kolorów, mecytacje z kolorami bo aktywacja danego koloru może przywrócić nam równowagę wewnętrzna i jasność umysłu. Dlatego też chociażby postawienie sobie na stoliku kwiatów w kolorze czerwonym w tym przypadku i trzy razy w ciągu dnia wizualizacja danego koloru może nam bardzo pomóc.

Udostępnij znajomym, by dowiedzieli się o mocy kolorów.
#kolor #terapia #chromoterapia #terapiakolorami #odzialywaniekoloru #radiestezja #sztuka #obrazyzwłókien #obrazy #wełna #kolory #home

 Umów się ze mna na prywatną konsultację online. Sprawdzimy jakim kolorem promieniujesz i co to oznacza. Za pomocą teleradiestezji możemy sprawdzić również wiele ważnych niedoborów w Twoim organiźmie. Info@manomaya.pl