poznaj metodę Holy Equus

Relaks dla ciała i umysłu.

medytacja konna.

Zapraszamy na sesje medytacji konnej
metodą Holy Equus
1x sesja 140 zł (30 minut intensywnej medytacji na koniu)
5x sesja 600 zł (w karnecie taniej- koszt jednej sesji 120 zł)

zapraszamy na sesje.

Istnieje wiele metod pracy i spędzania czasu z czasu z końmi. Mamy jazdę konną w różnych stylach i kategoriach mamy hipoterapię, rajdy, mamy programy rozwojowe Horse Assisted Education i od niedawna innowacyjną metodę stworzoną przez pisarkę Darię Galant, medytację konno metodą Holy Equus.
Metoda ta powstała w 1998 roku w wyniku obserwacji koni i pracy z trudnymi końmi. Sesje medytacji konnej w tej metodzie są wsparciem w procesie relaksacji i odangażowania  stresu. Wspierają kreatywność zasobów własnych.

Mamy dwie fazy medytacji konnej. Fizyczną i psychiczną. Przy fizycznej uruchamiamy wiele partii mięśni np. Kręgosłupa, brzucha, obręczy barkowej, pracujemy oddechem przeponowym, dotleniamy organizm,
uruchamiamy i rozciągamy ścięgna, regulujemy układ nerwowy i nerw błędny, synchronizujemy półkule mózgu, otwieramy splot słoneczny, nasze centrum energetyczne.

W wyniku ruchu konia, który wprowadza nasze ciał w delikatne bujanie, nasz umysł wycisza się i koncentruje
na własnym wnętrzu. Wyruszamy w podróż medytacyjną i prowadzimy dialog z własnym umysłem.

Dla bardziej zaawansowanych i chętnych możemy rozszerzyć metodę o pracę z czakrami, kolorami,
symbolami, archetypami i wizualizacją.

Sesja trwa 30 minut, uczestnik wsiada na konia i siedzi podczas medytacji z wyprostowanym kręgosłupem w pełnym dosiadzie, a nogi jego są swobodnie ułożone.

Oddanie kontroli i zaufanie do trenera medytacji konnej i konia jest kluczowe, lecz może nie przychodzić łatwo zwłaszcza początkującym. Dlatego sesje prowadzimy w cyklach 5 lub 10 sesji aby dać szansę dojrzeć zmiany wynikające z procesu. Mogą się odbywać 2 razy w tygodniu i potem raz w tygodniu dla podtrzymania efektu.

Konie są prowadzone w stępie, nie kłusujemy. Ruch jest powolny, delikatny i harmonijny. Konie są wybierane pod kontem tej metody, tak aby mogły na nich uczestniczyć osoby nawet bez doświadczenia w jeździe konnej.

Zajęcia prowadzimy od 12 roku życia wzwyż.

Taka medytacja jest nowością w Polsce, dlatego też wzbudza duże zainteresowanie.
Psycholodzy i psychiatrzy zagranicą rekomendują tę metodą swoim pacjentom jako alternatywną formę wspierającą wyciszenie tak bardzo potrzebną w naszych czasach pandemii. Jednak medytacji konnej nie należy mylić z terapią czy hipoterapią. Jest to raczej efekt pedagogiczny, gdzie uczestnik jest prowadzony dzięki odpowiedniemu doborowi środków ku własnemu sukcesowi w relaksacji i realizacji celów.
Oznacza to, że działamy w technice nauki rozwojowej, a celem jest uzyskanie spokoju, harmonii i wglądu we własny odpoczynek.
Trener medytacji konnej jest autonomiczny, neutralny, towarzyszy jedynie w procesie, a nie udziela wsparcia jak terapeuta.

Koń podczas medytacji również się uspakaja i dajemy mu zupełnie nową jakość kontaktu z człowiekiem w siodle. Działanie jest zatem dwufunkcyjne. Następuje dychotomia, która oddziaływuje na poziomie neurologicznym
i fizycznym. Przy silnie zaangażowanym ciele i skupieniu na oddechu, umysł odpoczywa podobnie jak w jodze.
Koń jest naszym partnerem w procesie poznania siebie.

Uczymy się delikatności, która jak mówi Daria Galant, autorka metody nie jest słabością, a harmonią.
Koń jest naszym przyjacielem w procesie, którego obdarzamy zaufaniem. Sesje są prowadzone w intymnej atmosferze i dyskrecji.

Celem medytacji jest uwolnienie własnego ciała i uzyskanie zgody i miłości na nie, odkrycie delikatności.