odkryj swoją moc

Na programach rozwojowych z końmi. Poczuj siłę i chęć do zmiany, wyznacz nowe cele i kamienie milowe.

o programie rozwoju z końmi.

Każde doświadczenie z końmi odbywa się na poziomie emocji.
To wspólny język koni i nas ludzi oraz jedynie z tego poziomu możemy rozpocząć drogę poszukiwania w swojej nieświadomości wszelkich „zdarzeń”, które tam utknęły.
Konie pomogą nam sięgnąć głębiej i wydobyć to co trzeba, 
aby nasza świadomość poukładała to na nowo, w lepszej dla naszej psychiki formie i odłożyła na półki w naszej głowie lepiej poukładane.

Konie to fantastyczny „odkrywacz” ukrytych pokładów emocji, często wypartych poprzez zakładanie masek, pomagają nam one odkrywać siebie na nowo.
Działanie odświeżenia i oczyszczenia czasem jest zauważalne od razu, a czasem musi dojrzeć w nas przez kilka dni.

W jaki sposób programy HAE odnoszą się do umiejętności społecznych i życiowych?

Podczas każdej sesji uczestnicy poznają nowy temat oczami swojego konia. Przykładami są; podejmowanie dobrych decyzji, odczytywanie mowy ciała, zarządzanie ryzykiem, ustalanie granic i poszanowanie przestrzeni osobistej, praca zespołowa i przywództwo, negocjowanie środowiskowych stresorów sensorycznych, rozumienie sygnałów społecznych.
Każde doświadczenie rozpoczyna się wprowadzeniem do umiejętności, które zostaną zbadane, w jaki sposób konie pomogą i co uczestnicy muszą wiedzieć o koniach przed rozpoczęciem.
Pod przewodnictwem facylitatora wchodzą w interakcje i pracują z końmi. Nieustannie obserwują reakcje i zachowania konia jako informację zwrotną i potwierdzenie tego, co robią.
Facylitator pomaga w przeprowadzaniu doświadczeń, aby upewnić się, że oni i koń rozumieją każdy etap zadania i czują się komfortowo.
Gdy uczestnicy aktywnie angażują się w doświadczenia koni, mają możliwość uchwycenia koncepcji, których mają się nauczyć, i rozwijania nowych umiejętności ze swoimi końmi. Wraz ze wzrostem poziomu zaufania i komfortu podejmują nowe działania, budując kompetencje i zwiększając pewność siebie.

jakich lekcji może udzielić ci koń

To konie są tutaj trenerami, to one zaproszą Cię w tę intymną grę, podróż pełną długo skrywanych emocji, ale też tych oczywistych, który nie spodziewałeś się ujawnić.
Konie czytają z nas ludzi jak z luster.
Poznaj niektóre z lekcji jakie może udzielić Ci koń:

 
Modulacja technik komunikacyjnych / odpowiednie reakcje na innych
Granice / przestrzeń osobista
Praca zespołowa / bycie dobrym liderem i kolegą z zespołu / wspólna praca

horse Assisted education

umiejętności Społeczne

Mowa ciała - Zrozumienie sygnałów niewerbalnych (innych i ich własnych)
-Modulacja technik komunikacyjnych / odpowiednie reakcje na innych
-Jasność / znajomość intencji
-Granice / przestrzeń osobista
-Praca zespołowa / bycie dobrym liderem i kolegą z zespołu / wspólna praca
-Szacunek / empatia

umiejętności życiowe

-Podejmowanie dobrych decyzji - zarządzanie impulsywnością
-Szanowanie naszych instynktów i uczuć - wiedzieć, kiedy poprosić o pomoc
-Zrozumienie różnic w uczeniu się - docenianie mocnych stron innych
-Włączanie - docenianie tego, co wyróżnia innych
Kreatywne rozwiązywanie problemów

samoświadomość i uważność

-Ocena problemów i wyzwalaczy docelowych
-Szanowanie naszych potrzeb sytuacyjnych
-Nauczy Cię skanować ciało - zanim niepokój stanie się zbyt wysoki
-Techniki uspokajające - Sposoby odczulania
-Sposoby na zmniejszenie lęku i osiągnięcie sukcesu

zobacz naszą ofertę

Holistyczne Programy Rozwoju Osobistego oparte o autorską metodę
Holistic Horse & Nature Therapy.

PROWADZIĆ I BYĆ PROWADZONYM.

”Prowadzić i być prowadzonym” to idealne doświadczenie, w którym możemy poznać szereg aspektów dotyczących, naszych ograniczeń, naszych możliwości współpracy, zdolności do bycia liderem.

Z poziomu mentalnego obserwacja zachowań konia i naszego oraz obserwacja uczuć i emocji pozwoli nam odczytać wewnętrzne sygnały, o których wcześniej nawet nie mieliśmy pojęcia, lub nie dopuszczaliśmy ich do głosu.

Czy koń zaufa nam, aby podążyć z nami do wyznaczonego celu? Nie tylko cel jest ważny, ale sama droga i poszczególne jej etapy... Możemy tego doświadczyć na programach rozwojowych w asyście konie tzw. Horse Assisted Education.

To innowacyjna metoda, w której uczymy się przez doświadczenie, poprzez samodzielne stawianie sobie celów, poszukiwania rozwiązań, a towarzyące doświadczeniu emocje pozwalają na trwałe zapamiętywanie.

Istotą doświadczenia nie jest rywalizacja tylko przyjrzenie się sobie, swoim emocjom oraz dalsza refleksja wynikająca z tej obserwacji.

Doświadczenia są tak przygotowane, że mogą w nich brać udział wszystkie osoby nawet te, które nie miały wcześniej kontaktu z końmi.                  


rekomendacje uczestników warsztatów

Renata

Coach

Podróż do wewnątrz siebie w asyście swoistych przewodników.
Gdy pozwolisz sobie pójść za swoimi odczuciami pogalopujesz jak konie w przestrzeń wewnętrznego spokoju i własnych możliwości
i potencjału.

ewelina

Kosmetyczka

Świetny projekt ! Niezapomniane przeżycie . Kontakt z tak niesamowitymi zwierzętami jakimi są konie daje cudowne doświadczenie . Podczas sesji dużo dowiedziałam się o koniach jak i o samej sobie. Asia -prowadząca sesję stworzyła wspaniałą atmosferę . Warto znaleść czas dla siebie , zatrzymać się i wejść „ wgłąb siebie” , wyjść ze strefy komfortu . Polecam.

 
Agnieszka

Prawnik

Mogłam zatrzymać się na chwilę ze swoimi myślami, skupić na tej uważności tu i teraz. Poukładać sobie to wszystko w głowie. Rozjaśnić swoje cele, z którymi tutaj przyszłam, wątpliwości i poznać również swoje słabe strony i móc teraz nad nimi popracować.

Aga

Psychoterapeuta

Polecam warsztaty rozwojowe z końmi jako trenerami i cudowną Asią. Tam dzieje się magia. Była radość, wzruszenie, łzy, wdzięczność i poczucie wspólnoty. Piękna podróż wgłąb siebie. Jeśli macie czas to warto też umówić się na chillout z końmi - kontakt z przyrodą, uważność, spokój, macie gwarantowane.

odkryj swoja moc

Zmiany zacznij od siebie - zmień perspektywę

Samoświadomość ,emocje ,schematy myślowe, przekonania, relacje i komunikacja, autentyczność, przywództwo, proaktywność, wewnątrzsterowność, odwaga do działania, zaufanie do siebie i do świata, stawianie granic, automatyzmy działania, uważność to obszary z jakimi pracujemy na warsztatach i sesjach rozwojowych.