„Emocje to wspólny język ludzi i koni i rozpoznanie ich to droga do lepszego zrozumienia siebie i otaczającego nas świata.”

Konie naszym lustrem

" Tori Gagne pokochała konie podczas warsztatów fotograficznych z Tonym Strombergiem w Sanktuarium Dzikiego Konia "Return to Freedom". Podczas kilkudniowej wędrówki po północnych wzgórzach Kalifornii Tori uświadomiła sobie, że konie są dla niej czymś w rodzaju lustra, dzięki któremu może zajrzeć w głąb siebie. To doświadczenie zmieniło jej życie i od tamtej pory fotografuje konie z wielką pasją „


 

Programy rozwojowe z końmi

Każde doświadczenie z końmi odbywa się na poziomie emocji.
To wspólny język koni i nas ludzi oraz jedynie z tego poziomu możemy rozpocząć drogę poszukiwania w swojej nieświadomości wszelkich „zdarzeń”, które tam utkneły.
Konie pomogą nam sięgnąć głębiej i wyfobyć to co trzeba, aby nasza świadomość poukładała to na nowo, w lepszej dla naszej psychiki formie i odłożyła na półki w naszej głowie lepiej poukładane.

Konie to fantastyczny „odkrywacz” ukrytych pokładów emocji, często wypartych poprzez zakładanie masek, pomagają nam one odkrywać siebie na nowo.
Działanie odświeżenia i oczyszczenia czasem jest zauważalne od razu, a czasem musi dojrzeć w nas przez kilka dni.

#językkoni #emocje #konikpolski #tarpan #rozwój #equus #świadomość #nieświadomość #smutek #radość #maski #ukryteego #ego #konie

Prowadzić i być prowadzonym

”Prowadzić i być prowadzonym” to idealne doświadczenie, w którym możemy poznać szereg aspektów dotyczących, naszych ograniczeń, naszych możliwości współpracy, zdolności do bycia liderem.

Z poziomu mentalnego obserwacja zachowań konia i naszego oraz obserwacja uczuć i emocji pozwoli nam odczytać wewnętrzne sygnały, o których wcześniej nawet nie mieliśmy pojęcia, lub nie dopuszczaliśmy ich do głosu.

Czy koń zaufa nam, aby podążyć z nami do wyznaczonego celu? Nie tylko cel jest ważny, ale sama droga i poszczególne jej etapy... Możemy tego doświadczyć na programach rozwojowych w asyście konie tzw. Horse Assisted Education.

To innowacyjna metoda, w której uczymy się przez doświadczenie, poprzez samodzielne stawianie sobie celów, poszukiwania rozwiązań, a towarzące doświadczeniu emocje pozwalają na trwałe zapamiętywanie.

Istotą doświadczenia nie jest rywalizacja tylko przyjrzenie się sobie, swoim emocjom oraz dalsza refleksja wynikająca z tej obserwacji.

Doświadczenia są tak przygotowane, że mogą w nich brać udział wszystkie osoby nawet te, które nie miały wcześniej kontaktu z końmi.                  


            #konie #rozwój #warsztaty #warsztatyrozwojuosobistego #samoświadomość #mental #mindfulness #kon #horses #horse #horseassistededucation #gdynia #gdansk #sopot #rozwojosobisty #rozwojmentalny


O koniach

Czy wiesz, że serce konia ma pięciokrotnie większe rozmiary i bije wolniej niż nasze ludzkie serce. Będąc w pobliżu konia, nasze serce odczuwa naturalny spokój. Konie są również ofiarami innych zwierząt i skanują energię swojego otoczenia, aby określić, czy są bezpieczne. Jeśli opieramy się emocjom lub mamy nad aktywne umysły z powodu stresu lub strachu, koń odczytuje nas jako drapieżnika i odsuwa się. Konie dają jasne, bezwarunkowe informacje zwrotne o tym, jak się czujemy, poprzez ich zachowanie. Kiedy jesteś spokojny i obecny, koń otworzy się, by połączyć się z Tobą.

Twoja ManoMaya