Terapia w polu koherencji serca konia

Konie to magiczne istoty, bardzo symboliczne, o wielkim sercu w przenośni
i w prawdzie. Dzięki koniom uporządkujesz swoje biopole energetyczne.
Terapia z końmi działa samodzielnie, ale też wspiera działanie innych metod, jest bezpieczna. Konie niczym lustro prezentują nam to co my czujemy, kim naprawdę jesteśmy, co przeżywamy. Można by pokusić się o stwierdzenie, że koń czyta naszą duszę. Serce konia bije dużo wolniej niż człowieka, a badania naukowe wykazały, że serce człowieka przechodzi w stan koherentny równego bicia serca, spowalnia, ale dzieje się to tylko wtedy kiedy koń jest z nami na zasadzie dobrowolności i nie jest tym samym przymuszany do niczego.
Koszt terapii:
Dorośli 250 zł sesja 1 h
Dzieci do 16 lat- 200 zł - 1h

Pakiet 5 sesji: 
Dorośli 1100 zł
Dzieci 900 zł


Na czym polega terapia z końmi

Pschoterapeutyczne działania metody jaką pracujemy czyli Horse Assisted Education, możemy wykorzystać w pracy z osobami z zaburzeniami lękowymi, adaptacyjnymi, PTSD, borykającymi się z uzależnieniami, stresem czy ADHD, 
zarówno w pracy z dorosłymi, jak i dziećmi. Konie to mistrzowie sygnałów niewerbalnych, świetnie odczuwają nasze emocje.
Dzięki pracy terapeutycznej z końmi lepiej odczuwamy sygnały płynące z ciała. Badania z Los Angeles, wykazały, że aż 93 % skuteczności komunikacji międzyludzkiej zależy od sygnałów niewerbalnych, a tylko 7 % odbywa się werbalnie. Zaś badania na Uniwersytecie w Montrealu wykazały, że serce ludzkie komunikuje się z mózgiem i wysyła komunikaty w 80 %, a mózg do serca w 20 %. W naturalnym stanie serce pozostaje w koherencji z mózgiem. Myśli jakie przychodzą nam do głowy, wywołują konkretne emocje, co powoduje zmiany w polu emitowanym przez serce.na skutek negatywnych emocji, lęku czy strachu, nasze serca wysyłają informacje do mózgu, następują zmiany hormonalne w organizmie i np. skutkuje to przejściem w stan walki lub ucieczki naszego autonomicznego układu nerwowego. Większość czasu nasze serca nie są w stanie koherentnym, zwłaszcza w tak prze bodźcowanym świecie pełnym informacji i emocji. 

Natomiast konie, zwłaszcza te żyjące wolno w dobrostanie, w większości czasu są w stanie koherentnym. 
Takie konie mają dostęp do swojej intuicji i jest jak bioenergoterapeuta, widzi problem i wie jak go rozwiązać.Pole elektromagnetyczne serca człowieka ma zasięg od 90 cm do kilku metrów, a pole konia jest 5 razy silniejsze. Mocniejsze pole, przyciąga słabsze, zatem pole serca człowieka podporządkowuje się polu konia i przechodzi w stan koherentny. Im więcej koni tym pole silniejsze. Konie wykształciły połączenia pola członków stada, dzięki temu, mogą szybko reagować na ataki drapieżnika i podrywać stado do ucieczki. Osoby syndromem traumy, chociażby doznające przemocy domowej i PTSD, 
odkładają emocje w ciele i w wyższych partiach mózgu. 
Dlatego skuteczność terapii z końmi jest lepsza niż tradycyjnej terapii odwołującej się do intelektu, angażują przednie partie mózgu odpowiedzialne za analizę. 
To co dzieje się w połączeniu z polem konia ma efekt natychmiastowy, uwalniają się z ciała niewyrażone emocje. Często obserwujemy osoby wchodzące do stada koni i doznające płaczu, w ten sposób mamy do czynienia z czyszczeniem pola. Dzieci natomiast chociażby z ADHD uspakajają się przy koniu i dziej się to automatycznie bez udziału ich woli. Układ nerwowy konia koreguluje się w układem nerwowym ludzi. Wspomniane serce i odczuwane emocje przekazują informacje do mózgu regulując procesy hormonalne, metaboliczne a nawet DNA. Naukowcy z Kalifornii odkryli, że uczucia wdzięczności, miłości uznania wydłużają nici DNA, 
a złość, frustracja i strach, stres powodują ich skracanie, a co ciekawe nawet wyłączenie niektórych kodów. Za to pozytywne uczucia są w stanie je dobudowywać. 
Okazuje się, że głównym nośnikiem informacji jest pole jakie nas otacza odpowiedzialne za nasze zdrowie, dobre samopoczucie i nastrój, 
siły witalne i nastrój, intencje, myśli i nastawienie. 
W odróżnieniu od komunikatów werbalnych to pole jest prawdziwe i szczere.Konie w swojej historii udowodniły, że są wspaniałymi terapeutami chociażby traum wojennych, czy zapraszane do szpitali amerykańskich uzdrawiały proces choroby czy żałoby.

Terapia dla dzieci i Rodzin

Ludzkie uczą się doświadczając, dzięki uruchomieniu układu limbicznego odpowiedzialnego za emocje. Dzieci uczą sie w sposób naturalny bawiąc się. Potrzebują wewnętrznej motywacji, zaufania, niedużej ilości bodźców oraz braku oceny.
Angażując dzieci do twórczej zabawy z koniem, możemy szybko uzyskać równowagę emocjonalną, wyciszenie czy poprawę koncentracji orz zaangażowanie społeczne.

W czym pomogą ci konie

 • traumy, depresje
 • pomogą lepiej zrozumieć swoje prawdziwe ja

 • pomogą radzić sobie z lękiem i strachem

 • nauczą Cię wybaczenia

 • ukoją ból po stracie

 • oczyszczą umysł z myśli

 • nauczą być tu i teraz, żyć chwilą

 • pomogą Ci stać się autentycznym, zrzucić maski

 • uwolnią niewyrażone potrzeby i emocje

 • pomogą dostrzec potrzebne wartości

 • uwolnią Twoje wewnętrzne poczucie szczęścia

 • nauczą Cię wdzięczności i doceniania,

 • pokażą Ci czym jest prawdziwa relacja

 • wyregulują układ nerwowy